Dom Kultury Zarzewie | Łódź, ul. Leopolda Tyrmanda 4

pracownia fotograficzna

Proponujemy następujące zajęcia w naszej pracowni fotograficznej:

  • koło fotograficzne dla młodzieży i dorosłych

spotkania zwykle w środy 16oo – 20oo czasem przekładane na inne dni w związku z wyjściami plenerowymi oraz wernisażami wystaw.

 

W Domu Kultury Zarzewie od lat 80-tych ubiegłego wieku działa Galeria Zarzewska

Prezentujemy prace fotograficzne i plastyczne. Wernisaże wystaw odbywają się zwykle raz w miesiącu z przerwą podczas wakacji.

Dom Kultury Zarzewie od wielu lat organizuje wystawy i wydarzenia edukacyjne związane z kolejnymi edycjami Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.

(c) Piotr TamborekProgramem Galerii oraz pracownią fotograficzną kieruje Marek Trzeciak.

Rocznik 1971, Łodzianin. Lekarz, pracownik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Fotograf przyrody, od niemal 20 lat kierownik Galerii Zarzewskiej. Kiedyś grafik komputerowy i fotograf reklamowy (obecnie sporadycznie), czasami dziennikarz. Administruje stroną Domu Kultury Zarzewie oraz Galerii Zarzewskiej.

Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

Był gościem pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” w Toruniu gdzie zaprezentował udźwiękowione pokazy prac pod wspólnym tytułem „Odcienie Pejzażu”. Ostatnio jego zdjęcia można było oglądać w Łodzi – w galeriach „Carte Blanche”, „Olimpijce” oraz w ramach wystaw zbiorowych z cyklu „5 przemian”. W Domu Kultury Chwałowice zaprezentował wystawę indywidualną oraz wraz z Michałem Ludwiczakiem wspólną wystawę fotografii wzbogaconą o udźwiękowione pokazy prac.

Zasiada w jury konkursu fotograficznego Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” w Toruniu. W 2010 r. za pracę w Galerii Zarzewskiej otrzymał „Złotą Ramkę” Galeryjki Olimpijki, które to wyróżnienie niezwykle sobie ceni.

Pasjonuje się fotografią przyrodniczą, podróżami oraz historią.

W latach 2000 – 2004 był wiceprezesem Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Należy do  Polskiego Klubu FIJET – Światowej Federacji Dziennikarzy Turystycznych, Sekcji Ornitologicznej przy Uniwersytecie Łódzkim oraz Stowarzyszenia Eksploracyjno Historycznego „Grupa Łódź”.

Publikuje zdjęcia oraz artykuły w prasie, kalendarzach i albumach.

Kilka zdjęć przy pracy, opublikowanych dzięki uprzejmości Przyjaciół.


Skocz do góry